Moksleiviai VU paskaitose

Lapkričio pabaigoje gimnazijos moksleiviai kartu su studentais dalyvavo Vilniaus universiteto nuotoliniu būdu vykusiose „Studentas vienai dienai“ paskaitose, kurias skaitė VU dėstytojai.
   Vienuoliktokai ir dvyliktokai kartu su biologijos mokytoja metodininke, gimnazijos direktore Asta Dzikevičiene paskaitoje „Mano priešo priešas – mano draugas: bakterijų virusai ir jų nauda žmonijai“ gilino biologijos mokslo žinias apie bakterijų, virusų sandarą, jų rūšis, bakteriofagų funkcijas. Sužinojo daugiau apie jų naudą žmogaus organizmui.
   Devintokai iliustratyvioje paskaitoje „Pietų Azijos mitologija“ pagilino žinias apie mitologiją, išgirdo apie Pietų Azijos pagrindinius dievus, jiems priskiriamas funkcijas, budizmą. Paskaitoje „Radikalus islamas Artimuosiuose Rytuose“ sužinojo, kas vadinama terorizmu, kada terorizmas atsirado ir kokie jo siekiai.
   Paskaitose „Studentas vienai dienai“ moksleiviai ne tik sužinojo, praplėtė akiratį, bet ir įgijo socialinių, komunikacinių kompetencijų.

Kristina Bačiulienė