„Vasaros akademijos“ stovykloje

Šią vasarą, liepos mėnesį, dalyvavau Lietuvos rašytojų sąjungos kūrybinėje stovykloje „Vasaros akademija“ Anykščiuose, Nykščio namuose, kurios sumanytoja yra LRS pirmininkė, rašytoja, vertėja Birutė Jonuškaitė.
   Susirinko bendraamžiai, rašantys, poeziją, prozą, esė ir publicistiką, renkantys tautosaką, iš skirtingų Lietuvos kraštų: Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos, Dzūkijos. Penkias stovyklos dienas, klausėmės rašytojų ir poetų: Antano Šimkaus, Gintarės Adomaitytės, Artūro Valionio, Alvydo Šlepiko, Valdo Papievio, vertėjos Irenos Aleksaitės, kino žinovės, muziejininkės Sonatos Žalneravičiūtės, muzikės, violončelininkės Ramutės Kalnėnaitės, stovyklos vadovo, rašytojo ir fotografo Ričardo Šileikos paskaitų. Jų metu išgirdome daug patirčių, nuomonių, išgyvenimų ir patarimų apie kūrybos procesą. Mėgavomės violončelės garsais. Žiūrėjome filmus: Jono Meko „Prarastas, prarastas, prarastas“ ir S. Loznicos „Maidanas“. Po šių filmų kiekvienas turėjome išsakyti patirtus savo jausmus ir pasamprotauti, kas yra laisvė kiekvienam iš mūsų. Rašytojas Rimantas Vanagas artimiau supažindino su Anykščių literatūros pasauliu. Su kraštotyrininku Tautvydu Kontrimavičiumi apsilankėmė A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinime muziejuje. Paskutinį vakarą atlikome užduotį, kuriai ruošiamės nuo pat atvykimo, – vaidinome pačių sukurtą spektaklį „Kaip grįžti namo“. Jo metu turėjome galimybę suvaidinti ir paskaityti savo kūrybą apie namus, parodyti, ką jie mums reiškia.
   Iš šios stovyklos parsivežiau fantastišką patirtį, susiradau draugų, dovanų gavau daug knygų.

Miglė Ašmenaitė