Renginio "Švenčiu Lietuvą” akimirkos

Lietuva šiemet šventė savo 105-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines. Vasario 16-osios minėjimas gimnazijoje vyko po mokinių atostogų – vasario 21 dieną. Šventė prasidėjo iškilmingai giedant Lietuvos valstybės himną. Renginio organizatoriai – septintos klasės mokiniai – labai dėkingi savo pradinių klasių mokytojai D. Šareikienei ir dabartiniams jos auklėtiniams už draugišką pagalbą ir pritariančius balsus šventės metu. Direktorės pavaduotoja ugdymui N. Ustilienė į susirinkusiuosius kreipėsi sakydama jautrius ir šiltus sveikinimo žodžius, kviesdama branginti laisvę ir puoselėti vienybę. Tądien septintokai mintinai deklamavo savo kūrybos eilėraščius, kuriuos parašyti įkvėpė vasario 16-osios Akto originalo atradėjas profesorius Liudas Mažylis, jau antrus metus rengiantis eilėraščių ir esė konkursą „Švenčiu Lietuvą“. Vėliau organizatoriai pristatė istorijos projektą, kurį organizavo ir vykdė mokytoja O. Kozėllienė. Sausio 27 d. mokiniai dalyvavo Vievyje vykusioje 1920 metų liepos mėnesio kautynėse žuvusių Lietuvos ir Lenkijos karių palaikų perlaidojimo ceremonijoje. Susirinkę šventės dalyviai neliko abejingi ir garsiais aplodismentais palydėjo nuo rudens gimnazijoje besimokančio ukrainiečio Valentino Romaniuk lietuviškai pasakytą sveikinimą, akordeonistės Alvitos Nastulevičiūtės atliekamą muzikinį kūrinį, parodytą gimnazijos 90-mečiui skirtą nuotraukų filmą (mokytoja V. Vitkauskaitė ir 6 klasės mokinys Gustas Kasparavičiaus).
   Ši diena – mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis, neatsiejamas nuo pagarbos savo tautos istorijai. Pilietiškumas yra gyvas ir visa apimantis. Mes negimstame tautiški ir pilietiški. Tą reikia ugdyti. Visų pirma šeimoje, vėliau mokykloje.

Organizatoriai