KORUPCIJOS PREVENCIJA

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventė Semeliškių gimnazijoje

Lietuva, kai aš Tave tariu —
   Prieš akis sumirga raštų raštai,
   Ir pilna padangė vyturių,
   Ir linų žydėjimas be krašto...
                          (B.Brazdžionis)

Vasario 14 dieną Semeliškių gimnazijoje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, kurį organizavo 7 kl. mokiniai su klasės vadovu P. Liperskiu. Ankstyvą rytą, prieš renginį, visus gimnazijos mokinius, mokytojus 7 kl. mokiniai papuošė trispalvėmis širdelėmis. Širdeles mokiniai ir mokytojai nešiojo visą dieną. Renginio metu mokiniai pristatė istorijos faktus apie nueitą Lietuvos valstybės atkūrimo kelią, apie svarbiausią dokumentą - Lietuvos nepriklausomybės aktą, pasirašytą prieš 100 metų. Pasipuošę tautiniais drabužiais, šoko lietuvių liaudies šokius, pritardami gitara, deklamavo eiles ir dainavo dainas. Šventinį koncertą nuostabia programa papildė Elektrėnų meno mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas V.Stanaičio.
   Prieš renginį vyko viktorina, kurią organizavo istorijos mokytojas R. Nemeikštis. Šventės metu buvo apdovanoti 5-12 kl. mokiniai, surinkę daugiausia teisingų atsakymų apie Lietuvą. Už žinias apie Tėvynę buvo apdovanoti: 5 kl. mokinys A. Šareika, 6 kl. - T. Barišauskas, 8 kl. - K. Nenortaitė, 9 kl. – L. Ustila, 10 kl.mokinė I. Petrokaitė, 11 kl.- V. Jančiauskaitė, 12 kl. mokinė S. Taraškevičiūtė.
   Renginio pabaigoje Semeliškių gimnazijos Jaunųjų muziejininkų neformaliojo švietimo grupės vadovė M. Rašimienė pakvietė apžiūrėti muziejuje vykstančią kraštotyrinių darbų parodą "Šimtas gyvenimo akimirkų" ir mokinių kūrybinių darbų parodą, skirtą Lietuvos šimtmečiui.
   Labai ačiū gimnazijos direktorei I. Adomėnienei, kuri įvertino septintokų pastangas, ruošiantis šiai ypatingai Lietuvos šventei, ir apdovanojo saldžiu prizu.
   Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventę.

Informaciją pateikė V. Kozėllaitė, Semeliškių gimnazijos 7 kl. mokinė