MOKYKLA
VEIKLA
KONTAKTAI

Varnikų pažintinis takas

Vėjuotą ir saulėtą spalio 18 d. rytą Semeliškių gimnazijos III G ir II G klasės mokiniai kartu su mokytojais Asta Dzikevičiene ir Povilu Liperskiu aplankė Varnikų pažintinį taką. Trakų istorinio nacionalinio parko botaniniame-zoologiniame draustinyje vyko integruota biologijos - vokiečių kalbos pamoka.
   Šis draustinis yra unikalus tuo, kad jame rasta 600 rūšių aukštesniųjų augalų, iš kurių 16 įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą, aptikta 15 saugomų vabzdžių rūšių, ant senų medžių kamienų auga saugoma kerpė – plačioji platužė ( latearia pulmonaria).
   Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę palyginti du skirtingus miško tipus: žmogaus pasodintą 40 metų pušyną ir seną, natūraliai susiformavusį, samanomis apaugusį, 100-130 m. amžiaus mišrų mišką. Žemėjant reljefui, mišką pakeitė pelkė. Aukštapelkėje mokiniai ieškojo vabzdžiaėdžio augalo – saulašarės, apžiūrėjo miško pataisų kilimus, raudonuojančius spanguolių ir bruknių plotus. Miške aptiko Zibaldo obelį - krūmą, kurio sėklas, lesdami vaisius, išnešioja paukščiai. Bevardžio ežere, tarp žemapelkės ir aukštapelkės, stebėjo skendenį, virš vandens iškeliantį tik žiedus, o lapus ir klastingus maišelius, skirtus mažiems gyvūnėliams gaudyti, slepiantį po vandeniu. Domėjosi žievėgraužiu tipografu – žalingiausiu eglių kamienų kenkėju, kinivarpų šeimos vabalu.
   Būdami gamtos prieglobstyje, mokiniai apžiūrėjo gražiausias draustinio vietas, pagilino biologijos žinias, praturtino vokiečių kalbos žodyną. Įgytas žinias pritaikys integruoto biologijos-chemijos-vokiečių kalbos modulio „Aplinka, kurioje gyvenu“ pamokose, tirs parsivežtus durpių mėginius.

Parengė biologijos mokytoja A. Dzikevičienė