Vakaras, įkvėpęs kurti...

Tai buvo vasario 22 dienos vakaras, kai gimnazijos 8-11 klasių mokiniai atvyko į Lietuvos rašytojų sąjungos būstinę Vilniuje, į mūsų lietuvių kalbos mokytojos Kristinos Bačiulienės dėka įvykusį susitikimą su Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininke, prozininke, publiciste ir poete Birute Jonuškaite ir bardu, dainų atlikėju, gydytoju anesteziologu-reanimatologu Vygantu Kazlausku. Prisilietėme prie pasaulio, kurio pagrindinis atspalvis – kūryba, savęs išreiškimas menu. Klausėmės lietuvių poetų eilių, apvilktų muzika, labai derančių prie gitaros garsų, klausėmės apie gyvenimo kelią, kuriame tarnystė žmogui gali vykti ir gydant kūną, ir šildant sielą. Kaip rašyti romaną? – atsakymas įkvėpė pamėginti. Kaip siekti gyvenime to, kas artima, nebijant vingių kelyje – pamąstymai po šio vakaro susitikimo. Ačiū mokytojai Kristinai už šią gražią, įsimintiną patirtį.

Aušrelė Kieliūtė