Šalta žiema šalin aina, jau pavasaris ataina...

Užgavėnės- linksma, nuotaikinga, triukšminga, soti žiemos pabaigos šventė, pavasario šauklys. Pagrindiniai šventės akcentai yra kaukės, persirengėliai, sotus maistas ir Morės deginimas. Užgavėnių metu vyksta Kanapinio ir Lašininio kova, kurioje visada būna nugalėtas Lašininis. Kanapinio pergalė skelbia Gavėnios pradžią, tinginystės pabaigą ir mažais žingsneliais ateinantį pavasarį.
   Gimnazijos mokiniai technologijų nuotolinių pamokų metu taip pat ruošėsi Užgavėnėms ir kūrė kaukes. 5 klasės mokiniai dalyvavo mitybos projekte „Užgavėnių kaukė lėkštėje“- iš maisto produktų kūrė valgomas kaukes, kurias vėliau gardžiai suvalgė. 7 klasės mokiniai, pritaikę anksčiau įgytas žinias, praktinius gebėjimus, naudodami įvairias medžiagas, kūrė ir pristatė savo Užgavėnių kaukes. 11 klasės mokiniai, mokydamiesi pagal ,,Tradicinių amatų“ modulį, naudodami namuose rastus tekstilės gaminius, modeliavo greitai išardomas kaukes. Mokinių sukurti Užgavėnių simboliai tarsi skelbė: ,,Šalta žiema šalin aina, jau pavasaris ataina...“

Meilutė Rašimienė