TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

Lapkričio 16–oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine Tolerancijos diena. 2022 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Tolerancijos namo idėja skirta aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį tikimasi diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos.
   Semeliškių gimnazijos mokiniai taip pat minėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Pirmos pamokos metu mokiniai kartu su mokytojais kalbėjo apie tolerancijos svarbą mūsų visuomenėje, ką tolerancija reiškia kiekvienam iš mūsų, ir kodėl svarbu kiekvienam būti tolerantiškam. Mokiniai savo mintis ir nuostatas išreiškė ir piešdami, lipdydami ar kitaip kurdami savo įsivaizduojamą tolerancijos namą, kuriame vietos rastų skirtingi žmonės – jauni, seni, linksmi ar liūdni. Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus ikimokyklinės grupės ugdytiniai sukūrė namą, kurio spalvos – mėlyna ir geltona, pasirinktos neasitiktinai. Grupę lanko du vaikai iš Ukrainos, kurie labai ilgisi savo namų. Vaikai pasakojo, kokie jų namai, kas ten gyvena. Grupėje buvo kalbama apie tai, kodėl kiekvienam pavyko nupiešti skirtingus veidelius, kodėl mes skirtingi. Daugiausiai diskutavo apie draugystę ir bendravimą. Kaip mes mokame kartu žaisti, nors esame skirtingi, kodėl nereikia pykti, jei ne visada grupėje ar namuose visi sutinka su mūsų nuomone ar norais. Ugdytiniai žiūrėjo filmuką apie katiną Leopoldą ir išmoko labai gražią frazę ,,Gyvenkime draugiškai“, kurią pažadėjo prisiminti bendraudami.

Viktorija Juknevičienė ir Gintarė Merkelienė