TELESKOPU PER VISATĄ

Kovo 19 dieną 1-6 klasių mokiniai ir balandžio 2 dieną 7-12 klasių mokiniai dalyvavo KULTŪROS PASO organizatoriaus Simo Šatkausko nuotolinėje edukacijoje „Teleskopu per Visatą“. Virtuali kelionė iš Garsios Tylos observatorijos prasidėjo nuo Mėnulio, jo kraterių tyrinėjimo, Mėnulio dangaus apžiūrėjimo. Toliau stebėjome mūsų svarbiausią žvaigždę – Saulę, Saulės dėmes, aktyvumą, vaizdus pro skirtingus teleskopus. Aplankėme Marsą, Saturną. Elektroninio teleskopo RASA ir programos Space Engine pagalba tyrinėjome mūsų Paukščių tako galaktiką, Heraklio kamuolinį žvaigždžių spiečių, žvaigždžių spiečių Sietyną, kurio vardu japonai pavadino vieną iš savo automobilių – Subaru, ūkus, kuriuose gimsta žvaigždės ir planetos. Susipažinome su milžiniška Andromedos galaktika, kuri tolimoje ateityje, po kelių milijardų metų, susidurs su mūsų Paukščių tako galaktika. Vėjo Malūnėlio galaktikoje stebėjome sužibusią supernovą. Space Engine pagalba apžiūrėjome, kas vyksta Juodojoje Skylėje. Visapusiškai informatyvi, moksliniais duomenimis ir žiniomis paremta vaizdinė edukacija suteikė puikią galimybę pasijusti tikrais Visatos tyrėjais. Nuotraukose matome Garsios Tylos observatorijoje astronomijos entuziastą Simą Šatkauską šalia elektroninio teleskopo RASA, padrikąjį žvaigždžių spiečių Sietyną (Subaru), Andromedos galaktiką. Nuotraukų autorinės teisės priklauso Garsios Tylos observatorijai.

Mokytoja Aušrelė Kieliūtė