Žuvusių karių pagerbimo ceremonija

Sausio 27 d. Vievyje vyko 1920 metų liepos mėn. kautynėse žuvusių Lietuvos ir Lenkijos karių palaikų laidojimo ceremonija. Perlaidojimo ceremonija surengta drauge su Lenkijos ambasada, dalyvaujant Lietuvos ir Lenkijos garbės sargybos kuopų kariams, abiejų tautų bažnyčios hierarchams, kariuomenių kapelionams, kitiems oficialiems asmenims ir visuomenės atstovams. Žuvusių karių pagerbimo ceremonija priminė ne vien apie buvusią nesantaiką, bet ir apie Lietuvos ir Lenkijos vienybę, šalių santykių tvirtumą, mūsų tautų gerą kaimynystę bei patvarios santarvės siekius. Tikimasi, kad istoriniai-archyviniai tyrimai, kuriuos toliau vykdys Lenkijos ir Lietuvos mokslininkai, bus sėkmingi ir bus nustatytos visų žuvusiųjų tapatybės.
   Iškilmingoje karių palaikų laidojimo ceremonijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos istorijos mokytojos O. Kozėllienės organizuoti 7 – 8 klasių mokiniai. Šiose klasėse istorijos pamokų metu gruodžio – sausio mėnesį buvo vykdomas projektas, kurio metu mokiniai rinko informaciją apie 1920 metų įvykius Lietuvoje ir mūsų krašto apylinkėse. Dalyvavimas žuvusių karių pagerbimo ceremonijoje buvo šio projekto užbaigiamoji veikla. Mokiniai grįždami iš Vievio stabtelėjo Daugirdiškių kaimo kapinėse. Kapinių pietrytinėje dalyje yra 1920 metais žuvusių Lietuvos kario Petro Vyšniausko ir Lenkijos kario Stanislavo Ciedzevičiaus kapas su kryžiumi. Mokinių uždegtos atminimo žvakutės: pilietine pareiga pagerbtas didvyrių, ,,žuvusių dėl Tėvynės“ atminimas.