Sausio 13-oji-Laisvės gynėjų diena

Už laisvę, tikėjimą, sąžinę visada mokama brangiausia kaina, gyvybės kaina.
   Kiekvienais metais Semeliškių gimnazija dalyvauja visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Vienybės ir atminimo žvakutės primena žuvusiuosius, simbolizuoja šviesą, teisingumą, gyvybę. Šių metų iniciatyva karo akivaizdoje įgijo ir kitokią prasmę, ji simbolizavo kovojančios Ukrainos laisvę, taiką.
   Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Dalia Rakauskiene, Vaita Vitkauskaite, Daiva Šareikiene, Jane Rusakoviene piešė piešinius Laisvės gynėjų dienos tema, vyresnieji darė gėlytes neužmirštuoles, tapusias Laisvės gynėjų simboliu.
   Sausio 13-ąją, pasipuošę neužmirštuolių žiedais, mokytojai ir mokiniai rinkosi gimnazijos aktų salėje. Laisvės gynėjų dienos renginį organizavo 8-os klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės Onutės Ročienės. Kūrybines renginio idėjas padėjo įgyvendinti istorijos mokytoja Ona Kozėllienė ir muzikos mokytoja Janina Bajorinienė. Buvo prisiminti tragiški Sausio 13-osios įvykiai: peržiūrėtas animacinis filmas, skambėjo poezijos posmai, muzika. Juozo Nekrošiaus eilėraštis "Baltomis drobulėmis aprišo", Vytauto Kernagio daina "Baltas paukštis" palietė jautriausias sielos stygas, priminė 1991-ųjų metų taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji. Juk tautos vienybės dėka apginta ir išsaugota laisvė. Branginkime ją!

Karolina Luščinskaja, 8 kl. mokinė