KORUPCIJOS PREVENCIJA

Laisvės troškimo tankais nesutraiškysi!

Tokiu, istorinius įvykius menančiu, užrašu Semeliškių gimnazijos mokinius sausio 11-osios rytą pasitiko aštuntokai. Visą savaitę prieš šį atminimo renginį pradinių ir vyresnių klasių moksleiviai tarpusavyje buvo skatinami kalbėtis ir diskutuoti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia žodis „laisvė“. Pamąstymai ir mintys apie laisvę sugulė ant popieriaus lapų, o pačios brandžiausios nuskambėjo per renginį aktų salėje:
   „Laisvė - tai vėliavos plazdenimas prie mano namo, tai himno giedojimas.“
   „Laisvė – tai mano pasirinkimas būti čia“.
   „Laisvė – tai atsakomybė už save, artimą, šeimą, Tėvynę. Tai žodžio, tikėjimo, minties laisvė. Ir būti nevaržomam“.
   Tylos minute pagerbti beginkliai žmonės, sausio 13-ąją išdrįsę pasipriešinti automatais ir tankais ginkluotiems sovietų kareiviams. Mokinės Geistautė Gudeliūnaitė ir Viktorija Kozellaitė vaizdu ir balsu įvardino visas 1991 – ųjų metų aukas, uždegant kiekvienai iš jų atminimo žvakutę. Filmo „Tragiški sausio 13-osios dienos įvykiai“ ištraukos priminė tos dienos faktus: ginkluotą Spaudos rūmų, Lietuvos televizijos ir radijo užėmimą, šaudymą į beginklius žmones, tankus... ir jautriai pakuždėjo, kokia brangi ir šventa, tądien užgimusi mūsų šalies Laisvė. Beginkliai žmonės tik su malda lūpose prieš geležimi šarvuotą priešą – tą naktį žmonių gyvybėmis Lietuvos istorija paženklino naują ir svarbią datą. Atminimo renginį organizavę ir vedę aštuntos klasės mokiniai atliko dainas „Aleliuja“ (G. Gudeliūnaitė) ir „Laisvė“.    Moksleivių lūpose skambėjo vienintelis prašymas – neužmirškite jų, juk dėl jų visų esame laisvi, sveiki ir gyvi!

8 klasės vadovas P.Liperskis