KORUPCIJOS PREVENCIJA

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOJE

Sausio 13 – ąją vis dažniau esame kviečiami ne gedėti, bet didžiuotis savo laisvės gynėjais, didžiuotis pergale, prisiminti įvykius, pakeitusius mūsų gyvenimą.
   Jau 27 – ąjį kartą Lietuva minėjo Laisvės gynėjų dieną. Mūsų gimnazija vėl dalyvavo jau vienuoliktą kartą vykusioje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos simbolis – žvakė, simbolizuojanti gyvybę, atmintį, vienybę, šviesą, teisingumą. Tamsiuose gimnazijos languose plazdančios žvakių liepsnelės liudijo žuvusiųjų atminimą. Atlapuose įsegti pagarbos ir atminties ženklai, neužmirštuolių žiedai, kiekvienam priminė labai svarbų žodį ,,NEUŽMIRŠK!”. Neužmiršk 1991- ųjų metų sausio 13 – osios, neužmiršk istorinės tiesos, neužmiršk tautos vienybės! Šias pilietines akcijas vykdė Mokinių tarybos nariai.
   Gimnazijos aktų salėje vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. 8 kl. mokiniai (kl.vadovė N.Ustilienė) atliko literatūrinę – muzikinę kompoziciją ,,Atmintis gyva!”, skirtą žuvusiems už Lietuvos laisvę. Kiekvienam laisvės gynėjui buvo uždegta atminimo žvakutė, minėjimo dalyviai pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Juodai balti stendai, filmuoti sausio 13 - osios įrašai atskleidė tragišką įvykių seką, pakvietė dar kartą įvertinti tikrąsias vertybes, susimąstyti apie laisvę, taiką. Skambantys dainų ir poezijos posmai, 7 kl. mokinės V. Kozėllaitės gitaros akordai kvietė didžiuotis laisvės gynėjais ir saugoti praeitį.
   Be praeities nėra ateities! Praeitis moko pilietiškumo, patriotizmo ir atsakomybės. Atsakomybės už save, Tėvynę ir šalia esantį. Atmintis saugo praeitį, ir atmintis gyva! Pabaigoje nuskambėjo daina ,,Laisvė“ ir žodžiai:

„Jų nebėra, bet atmintis gyva!
   Ji liudija, ką reiškia LIETUVA!
   Tad švęskime LAISVĘ!
   Dainuokime su esančiu šalia!”

Nijolė Ustilienė