MOKYKLA
PEDAGOGAI
VEIKLA
KONTAKTAI

“Lietuvos laisvės gynėjų atminimas gyvas”

2017 m. sausio 13 d. Semeliškių gimnazijoje vyko pilietinė akcija “Atmintis gyva, nes liudija”. Mokiniai kartu su mokytojais 8 val. gimnazijos languose uždegė žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Gimnazijos mokinių tarybos narė, Jaunųjų konservatorių lygos atstovė Dovilė Nenortaitė kartu su 8 klasės mokiniais inicijavo akciją “Neužmirštuolė” ir kiekvienam į atlapą įsegė popierinį šios gėlės žiedelį- kovojusių už Lietuvos laisvę simbolį.
   Renginį, skirtą žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti gimnazijos salėje “Lietuvos laisvės gynėjų atminimas gyvas” organizavo ir vedė 8 klasės mokiniai (vadovė S.Klimovičienė). Renginys prasidėjo prisiminimais apie 1991 m. sausio 13- osios įvykius. Lietuvos laisvės gynėjų atminimas pagerbtas tylos minute. Organizatoriai pakvietė pasižiūrėti A.Tamutytės filmą “1991 sausio 13 prisimenant”. Vėliau uždegtos žvakutės žuvusiems, kaip amžinos šviesos, vilties ir meilės ženklas. Sausio 13- osios renginys baigtas šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais: “Mūsų nepriklausomybės augalas gausiai palaistytas šventu jos gynėjų krauju. Amžinam gyvenimui ant Lietuvos patekėjo jų širdys. Gyvensime ir kovosime jų šviesoje”.

Snieguolė Klimovičienė