KORUPCIJOS PREVENCIJA
MOKINIŲ PRIĖMIMO TVARKA

1. Mokykla vadovaujasi Elektrėnų savivaldybės tarybos patvirtinta “Mokinių priėmimo į Elektrėnų savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarka”.

2. Informacija apie priėmimo į mokyklą tvarką, priėmimo pradžią ir pabaigą, prašymo pateikimo laiką, asmens pateikiamus dokumentus skelbiama Semeliškių parapijos laikraštyje “Strėva”, mokyklos leidžiamame lankstinuke, savivaldybės internetiniame puslapyje, spaudoje.

3. Mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimamas vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai (atskiru atveju – jaunesnis, pateikus pažymą apie vaiko brandumą mokyklai) ir suaugęs asmuo.

4. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami mokiniai, pateikę mokyklos direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą.

5. Asmuo, baigęs adaptuotą pradinio ugdymo programą ir pateikęs mokyklos direktoriui pažymą apie adaptuotos pradinio ugdymo programos baigimą, priimamas mokytis pagal adaptuotą pagrindinio ugdymo programą.

6. Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimamas asmuo, pateikęs mokyklos direktoriui pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.

7. Asmuo, baigęs adaptuotą pagrindinio ugdymo programą ir pateikęs mokyklos direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą apie adaptuotos pagrindinio ugdymo programos baigimą, priimamas mokytis pagal adaptuotą vidurinio ugdymo programą.

8. Mokinys, nebaigęs pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs mokyklos direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje klasėje.

9. Į mokyklą pirmumo teise priimami asmenys, gyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje.

10. Specialiųjų poreikių vaikai priimami į mokyklą ugdytis kartu su kitais vaikais visiškos integracijos forma.

11. Dokumentai dėl priėmimo į mokyklą priimami iki rugpjūčio 31 d.

12. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal pradinio ugdymo programą, mokyklos direktoriui pateikia prašymą ir medicininę pažymą; pageidaujantis mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą – prašymą ir dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą.

13. Prašymus už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų), o 14-16 metų vaikas, turintis vieno iš tėvų (globėjų) raštišką sutikimą. Prašyme nurodomi tikslūs duomenys apie gyvenamąją vietą bei kontaktiniai telefonai.

14. Prašymai dėl priėmimo į mokyklą registruojami registracijos žurnale.

15. Asmens priėmimas mokytis pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas įforminamas mokymo sutartimi ir direktoriaus įsakymu iki pirmos mokymosi dienos. Mokymo sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės, sutarties galiojimo laikas, nutraukimo padariniai. Abu sutarties egzempliorius pasirašo mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, o sutarties kopija segama į mokinio asmens bylą.

16. Mokiniui išvykus iš mokyklos, jo asmens byla lieka mokykloje. Gavus mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokslą, prašymą, mokyklai išsiunčiamos prašomų dokumentų kopijos.

17. Vaikas iki 16 metų negali nutraukti mokymosi pagal privalomojo švietimo programas.

18. Mokykla, dėl objektyvių priežasčių negalinti užtikrinti mokiniui psichologinės, specialiosios pedagoginės, specialiosios ar socialinės pedagoginės pagalbos, suderinusi su jo tėvais (globėjais), pedagogine psichologine pagalba bei vaikų teisių apsaugos tarnyba, siūlo jam mokytis kitoje mokykloje.

19. Mokinys, kuris mokosi pagal privalomojo švietimo programas, jei jo elgesys kelia grėsmę mokyklos bendruomenės narių saugumui, suderinus su vaikų teisių apsaugos tarnyba gali būti šalinamas iš mokyklos. Mokyklos direktorius kartu su mokyklos steigėju, jo tėvams (globėjams) dalyvaujant, mokinį perkelia į kitą mokyklą. Apie mokinio pašalinimą ir perkėlimą mokykla informuoja jo gyvenamosios vietos savivaldybę.

20. Susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms, sprendimą dėl mokinių priėmimo ar pašalinimo, suderinęs su švietimo skyriaus vedėju, priima mokyklos direktorius.

21. Semeliškių vidurinėje mokykloje yra 12 klasių. Joje mokosi 171 mokinys. Daugirdiškių skyriuje veikia priešmokyklinė grupė. Ją lanko 9 priešmokyklinio amžiaus vaikai.