SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
Trakų g. 73, Semeliškės, Elektrėnų sav.; į.k. 190664977; semeliskes@gmail.com; tel (8 528) 32 537

PRADŽIA
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
KORUPSIJOS PREVENCIJA
VEIKLOS SRITYS
GALERIJA
Neįgaliems

Elektrėnų rajono gimnazistams – apie dinamišką pasieniečio profesiją

Išvyka į Molėtus
   Antradienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai Elektrėnų ,,Vievio” ir Semeliškių gimnazijų mokiniams pristatė pasieniečio profesiją, taip pat abiejų mokyklų gimnazistams papasakojo apie darbo specifiką, pobūdį ir ypatumus, sienos apsaugą.
   Pastaruoju metu VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai tokias paskaitas veda mokinių srautams, kuriuose – apie 150-200 klausytojų auditorija. Rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kuncaitienė pasidalino įsimintiniausiomis akimirkomis iš darbo aplinkos, atsakė į mokinių rūpimus klausimus apie pasienį. Taip pat mokiniai sužinojo, kaip tapti pasieniečiu, Jolita papasakojo apie šios profesijos įgijimo sąlygas, priėmimo į Pasieniečių mokyklą ir mokymosi tvarką. Abiejų susitikimų metu VSAT pareigūnai mokiniams pristatė pagrindines savo tarnybos funkcijas, papasakojo apie darbo specifiką, parodė tai iliustruojantį filmą.
   Po paskaitų, mokiniai noriai dalyvavo diskusijoje. Bendruomenės pareigūnas R. Meidus mano, kad tokie susitikimai paskatins jaunuolius domėtis profesija jau šiandien ir tesingai pasirinkti profesiją pagal gebėjimus, interesus ir vertybes.
   Mokyklų vadovybė džiaugiasi, kad gimnazistai turi galimybę susipažinti su pasieniečio profesija ir jos atstovais gyvai, užduoti jiems rūpimus klausimus, taip pat plėsti žinias. Tokia pasieniečių suteikta informacija gimnazistams naudinga ateityje renkantis profesiją, tad įgaunama abipusė nauda.