Buvo įdomu...

2022 metų spalio 13 dieną grupė gimnazijos mokinių apsilankė Molėtų astronomijos observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje. Pirmiausia visų laukė labai įdomi paskaita observatorijos salėje apie teleskopus, kosmoso nuotraukas, žvaigždžių gimimą, gyvenimą, mirtį, paskui kopėme stačiais laiptais prie didžiausio Lietuvoje teleskopo. Ekskursiją vedęs astronomas atsakė į daugybę klausimų, smalsiausiems leido pasukti teleskopo bokšto stogą. Paskui nukeliavome į Etnokosmologijos muziejų. Čia sužavėti praėjome požeminėmis salėmis su interaktyviais eksponatais, apžiūrėjome meteoritus, aukštais laiptais kilome į bokšto viršuje įrengtą NSO pavidalo erdvę, iš kurios žvalgėmės po apylinkes. Kelionė buvo įdomi, siūlome ir kitiems aplankyti MAO ir Etnokosmologijos muziejų.

Aušrelė Kieliūtė