DIDŽIAUSIA NUOTOLINĖ PAMOKA „MOKONOMIKA“ SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOJE

2022 metų vasario 4 diena Semeliškių gimnazijoje buvo skirta didžiausiai Lietuvoje SWED banko organizuotai nuotolinei pamokai Mokonomika“. Šią dieną skiriame gimnazijos jubiliejui. Tai integruota socialinių ir gamtos mokslų diena. Jos metu vyko pilietiškumo, finansinio raštingumo, karjeros kompetencijų, ekologinio sąmoningumo, tvarumo įpročių, kūrybingumo ugdymas. 1-4 klasių mokiniai – Atradėjai – klausėsi ir aktyviai dalyvavo tokiose pamokėlėse: Vydūno Trapinsko „Kaip pabusti geresniame pasaulyje?“, Gilučių šeimos „Gimtadienio planas ir stebuklingi miško lobiai“, Seržo Staponkaus „Skauto kuprinės paslaptys“, Kęstučio Vaišnoros „Kai rankos prabyla. Kaip „skamba“ lietuvių gestų kalba?“, Mildos Paukštės „Tvarumo magija: iš džinsų į prijuostę“, Jurgitos Januškaitės-Žilinskienės „Čempionų pusryčiai: karatė treniruotė su Jurgita“, Gilučių šeimos „Šeimos biudžetas arba kiekvienas gali“, N-2 mokslo nuotykių komandos „Pasidaryk pats: namų laboratorija“. 5-8 klasių mokiniai – Kūrėjai – pabuvo tokiose pamokėlėse: Mariaus Ignoto „Kur susitinka idėjos ir pinigai?“, Tomo Narbunto „Misija – kosmosas. Mažieji Žemės palydovai, gimę Lietuvoje“, Žygedos Augonės „Pagauti tinkle: kaip išlikti prisijungusiam ir saugiam?“, Silvestro Dikčiaus „Kuris superherojus apsaugos mūsų klimatą?“, Rugilės Matusevičiūtės „Kokioje Žemėje gyvensime po 100 metų?“, Justinos Bagdanavičiūtės „Kas yra finansinis intelektas arba FIQ?“, Jurgos Bakaitės „Kada informacija klaidina, kelia grėsmę ir kaip atpažinti melagienas?“, Kristinos Petrauskės „Penki klausimai apie senovės Lietuvą. Arba kas neduoda ramybės mokiniams?“. 9-12 klasių mokiniai – Ekspertai – klausėsi prof. Rimvydo Laužiko „Istorijos (ne)suklastosi. Kas saugo mūsų istoriją?“, Simonos Laiconaitės „Nepasisekė? Puiku!“, dr. Dominykos Dapkutės „Moterys prieš vėžį: mokslininkės išdrįsusios atrasti“, Linos Žemaitytės-Kirkman „Kaip įdarbinti technologijas, kad jos ne trukdytų, o padėtų mokytis?“, Martynos Jančiauskienės „Kodėl svarbu atpažinti savo jausmus?“, dr. Mažvydo Jastramskio „Kodėl demokratija apsimoka?“, Indrės Maršantaitės „Nusiimk stereotipų akinius“, dr. Nerijaus Mačiulio „Finansinių burbulų anatomija“. Mokiniai susipažino su JUNESKO ir klausėsi pokalbio apie tvarumą su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi, išbandė aktyvų poilsį su treneriu Alanu Dzeranovu. Visiems buvo suteikta galimybė daug naudingo ir svarbaus išgirsti, pamatyti, patirti, apmąstyti – taip prisidėti prie bendrystės saugant ir kuriant aplinką, pasaulį.

Mokytoja Aušrelė Kieliūtė