2 klasės mokiniai dalyvavo didžiausioje nuotolinėje pamokoje “Mokonomika”

2021 m. sausio 21 d. Semeliškių gimnazijos 2 klasės mokiniai dalyvavo ,,Swedbank” iniciatyva surengtoje, tris valandas trukusioje, didžiausioje Lietuvos nuotolinėje pamokoje ”Mokonomika”. Ši pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos “Didžiausios pamokos pasaulyje”, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Pamoką transliavo DELFI TV. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasidžiaugė, kad Lietuvoje vyksta kitokios, įtraukiančios, motyvuojančios ir nenuobodžios pamokos. Įvairių sričių mokytojai, ekspertai, menininkai pasakojo mokiniams apie kūrybą, tvarumą, finansus, ekonomiką, pilietiškumą, lietuvių mitologiją ir kitas įdomias temas.
   1-4 klasių mokinių- ,,Atradėjų” grupės dalyvių diena prasidėjo “Low Air “ šokiu. Mokiniai išmoko šokti hiphopo šokį, klausėsi pasakojimo apie pinigų istoriją. Antrokai kūrė savo pinigus, išmoko iš pirkinių maišelių pasigaminti unikalią piniginę, rankinę. Rašytoja Kotryna Zylė vaikams papasakojo apie derybas su mitinėmis būtybėmis, kurios vyksta knygoje “Didžioji būtybių knyga. Mažais žingsneliais svajonės link mokinius vedė Jekaterina Zibareva. Antrokams pavyko pasigaminti svajonių žemėlapius. Nerijus Buivydas mokė kasdien daryti visiškai ne magiškus stebuklus. Pietų pertraukų metu antrokai išmoko pasigaminti sveikų užkandžių. Receptus jiems pateikė virtuvės šefas Arnas Laurinaitis. Mokytojas Bronius Budrys papasakojo vaikams apie gamtos išteklius, jų eikvojimą ir skatino mokinius pagalvoti, kaip suteikti Žemei poilsio. Pamokoje dalyvavo atlikėjas Gabrielius Liaudanskas - Svaras, “Swedbank” vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, interaktyvių paskaitų vaikams moderatorė, rašytoja, aktorė Kristina Savickytė.
   Didžiausią ,,Swedbank” surengtą nuotolinę pamoką vedė Rolandas Mackevičius ir jauniausi muzikinių projektų dalyviai- Fausta bei Rokas. Renginio pabaigoje- pirmą ir vienintelį kartą scenoje pasirodė specialiai ,,Mokonomikos’ pamokai susikūrusi Rolando, Faustos ir Roko grupė ,,Rok F’Rol”. ,,Swedbank” Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė pažadėjo, kad bus pasiūlytas trečiasis instituto rengiamas pamokų ciklas, kurį sudarys net 200 pamokų, skirtų įvairių amžiaus grupių moksleiviams.
   Dalyvavome žinių šventėje! Ačiū organizatoriams ir mokytojams! Lauksime kitų “Mokonomikos” pamokų.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Janė Rusakovienė