Scenos meno ir dramos metodų taikymas neformaliame ugdyme su jaunimu

Tarptautiniai mokymai „Scenos meno ir dramos metodų taikymas neformaliame ugdyme su jaunimu“ vyko 2023 m. birželio 12 - 17 dienomis Maynooth'o miestelyje netoli Dublino. Norintiems dalyvauti šiuose mokymuose, nebuvo reikalinga ankstesnė patirtis scenos meno ir dramos srityse. Šie trijų dienų patyriminiai mokymai, kuriuos vedė Crooked House Theatre Company teatro mokytojai Peter Hussey ir Ana Gilligan, buvo skirti jaunimo darbuotojams, mokytojams, socialiniams darbuotojams, psichologams bei tiems, kurie norėjo išmokti kai kurių dalyvavimo ir taikomųjų menų metodų, pvz. kaip padidinti jaunų žmonių įsitraukimą ir dalyvavimą įvairiose formaliose ir neformaliose veiklose.
   Mokymų tikslas: integruoti naujas grupes; sukurti saugias ir įtraukiančias erdves jauniems žmonėms dalytis idėjomis, istorijomis ir nuomonėmis; kritiškai analizuoti socialines struktūras ir pasaulį, kuriame gyvename; ugdyti asmeninius socialinių įgūdžių, minkštųjų įgūdžių ir asmeninio tobulėjimo gebėjimus. Mokymų dalyviai išmoko kaip taikyti dramos metodus darbe su jaunais žmonėmis, susipažino su kai kuriomis teorijomis, principais ir idėjomis, kuriomis grindžiamas bendradarbiavimas kuriant teatrą su jaunimu, t.p. užmezgė ryšius su tarptautiniais jaunimo darbuotojais ir sužinojo apie galimybes kaip panaudoti kūrybines praktikas Erasmus+ ir Europos solidarumo korpuso (ESC) programose. Tarptautiniai mokymai labai geras būdas praplėsti akiratį, pasidalinti savo patirtimi, patobulinti anglų kalbos įgūdžius, užmegzti ryšius su kitų šalių organizacijomis. Anglų kalbos ir kitose pamokose tai puikūs metodai gerinti (viešojo) kalbėjimo įgūdžius - naudoti Role play (Vaidmenų žaidimas) metodą arba |Live presentation (Gyva prezentacija). Pastarąjį būdą, kaip pristatyti informaciją, drąsiai išbandė 5-7 klasių mokiniai birželio 21 dieną, kuri buvo skirta menų, technologijų ir gamtos mokslų veiklų integracijai. Pasitikrinkite žinias apie perimetrą - trumpa ir gyva penktokų prezentaciją.

Anglų kalbos mokytoja Asta Arbačiauskaitė - Dijokienė