KUNIGAIKŠČIŲ MEDŽIOKLĖS TAKAIS

Birštono regioninis parkas – tai ne tik be galo graži gamta, sveikatai naudingi mineraliniai vandenys, bet ir kunigaikščių laikus menanti istorija. Pakeliauti kunigaikščių medžioklės takais Birštono dvaro teritorijoje 2022-06-13 dieną išvyko gimnazijos septintokai su auklėtoja ir istorijos bei geografijos mokytojomis.
   Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais keliavome vieninteliais Pabaltijyje ekologiškaisiais elektromobiliais lydimi kelionės vadovo, istoriko-pedagogo, gido. Važiavome keliukais Žvėrinčiaus mišku, Vytauto piliakalniu, Škėvonių kalnagūbriu. Nuo 1413 metų jais praėjo visi garsiausi LDK karaliai, Didieji kunigaikščiai, bei jų damos. Važiuojant, audio gido pagalba, moksleiviams buvo pateikta istorijos pamoka: kaip medžioklės dvaro pramoga viduramžiais Europoje buvo organizuojama ekonominiais sumetimais ir kokio titulo asmenys dalyvavo Birštono medžioklėse; kaip Karalius Jogaila ir Didysis kunigaikštis Vytautas ištisus mėnesius trunkančias medžiokles naudojo politinėms aktualijoms aptarti; kaip XV-XVI a. buvo saugojama, prižiūrima ir paveldima didžioji Birštono giria. Taip pat sužinojome, kas atsitiko geologinėje praeityje, kad visas požemio vanduo – sūrus, kaip buvo pastebėta ši unikali vieta, atrastos gydomosios mineralinio vandens galios, įkurta saugoma teritorija. Išbandėme keletą procedūrų, paragavome mineralinio šaltinio vandens. Visas apylinkes apžvelgėme įkopę į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą, gėrėjomės vaizdu į Nemuno kilpas.

Aušrelė Kieliūtė