SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
Trakų g. 73, Semeliškės, Elektrėnų sav.; į.k. 190664977; semeliskes@gmail.com; tel (8 528) 32 537

PRADŽIA
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
KORUPSIJOS PREVENCIJA
VEIKLOS SRITYS
GALERIJA
Neįgaliems

Konstitucijos diena Semeliškių gimnazijoje

Išvyka į Molėtus
   Prezidentas Valdas Adamkus 2008 metais savo kalboje, skirtoje Konstitucijos dienai skirtame minėjime, yra pasakęs, kad ,,... laikytis Konstitucijos privaloma visada, visose situacijose. Tik tuo keliu eidami būsime tikrai demokratinė ir teisinė valstybė, tik taip piliečių teisės ir laisvės bus realiai įgyvendintos...“
   Supažindinti su Konstitucija, pagrindiniu Lietuvos įstatymu, privalome mokinius nuo pat mažų dienų. Jie turėtų žinoti ne tik piliečių teises, bet svarbiausia – pareigas.
   Ta proga spalio 25-ąją Semeliškių gimnazija prisijungė prie respublikinės akcijos ,,Konstitucija gyvai“. Šiais metais renginį, skirtą Konstitucijos dienai, organizavo istorijos vyr. mokytojas Saulius Švederauskas su 9-os klasės mokiniais. Buvo parengtas testas ,,Ar žinai Konstituciją?“, kurį sprendė 5-8 ir 10-12 klasių mokiniai. 9-os klasės mokiniai ėjo į jaunesniąsias klases, nes šių klasių mokiniai dar nesimokė pilietiškumo pagrindų, aiškino, kas yra Konstitucija, kokia jos reikšmė kiekvienam Lietuvos piliečiui, kokios yra svarbiausios piliečių teisės ir pareigos. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinius, kūrė plakatus, kuriuose atsispindėjo, kaip jie supranta Konstituciją.
   Ne visiems mokiniams vienodai sekėsi teisingai atsakyti į visus testo klausimus. Daugiausiai taškų surinkę buvo apdovanoti Padėkos raštais. Pradinukai gavo ne tik raštų, bet ir saldumynų. Na, o tiems, kuriems nepasisekė atsakyti į visus klausimus teisingai, teks dar kartą pavartyti Lietuvos Konstitucijos knygelę ir pagilinti savo žinias.


Povilas Liperskis, Semeliškių gimnazijos 9 klasės vadovas