KORUPCIJOS PREVENCIJA

Kaziuko kermošius

Kovo 8 dieną jaunieji muziejininkai gimnazijos ir miestelio bendruomenę pakvietė į tradicinę Kaziuko mugę. Ir ko čia tik nebuvo? Stalai nuo pyragų lūžo - gardžiais kvapais smaližius viliojo, moterys ir merginos lininiais papuošalais dabinosi, gaspadinės lašiniams pjaustyti lenteles ir bulvėms lupti suolelius rinkosi, jaunos mamos su savo vaikeliais po turgų dairėsi, Kaziuko barankų ieškojo, poniutės gražiausias verbas aukštai iškėlusios nešėsi, vaikiukai į maišus sulindę lenktynių ėjo, solidūs vyriokai ūsą kraipydami pinigėlius skaičiavo. Kur buvęs, kur nebuvęs, Antaniokas su geltonų narcizų glėbiu tarp moteriškių sukiojosi, rankeles bučiavo, su kovo 8-ąja sveikino.
   Smagu buvo visiems drauge pabūti, apie džiaugsmus ir pavasario darbus pašnekėti, namiškiams kermošiaus barankų parnešti. Šurmuliavo ir nušurmuliavo Kaziukas, visus metus jo laukėm ir sulaukėm, ir vėl visus metus lauksim, kol sulauksim...

Kazytė