MOKYKLA
PEDAGOGAI
VEIKLA
KONTAKTAI

Terbu terbu, gurgu gurgu kviečiam į Kaziuko turgų!

Kovo 4 d. Semeliškių gimnazijoje, kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, šurmuliavo Kaziuko mugė. Šiais metais Semeliškių Kaziukas šventė savo 18- ąjį gimtadienį. Mugę organizavo jaunieji muziejininkai, vadovaujami Meilutės Rašimienės. Po šventės pradžios paskelbimo, prasidėjo prekyba. Kiekvienas gyrė savo prekę ir stengėsi įkalbėti pirkėjus ją nupirkti. Savo išmone ir prekių gausa stebino pradinių klasių mokiniai ir jų išradingosios mokytojos: Daiva Šareikienė, Vaita Vitkauskaitė, Janina Rusakovienė, Irutė Rulevičienė. Aktyvūs buvo tėveliai, jie kartu su savo vaikais gamino darbelius, kepė pyragus ir talkino prekyboje. Technologijų mokytoja Snieguolė Klimovičienė su meistrų komanda viliojo pirkėjus medžio darbais: suoliukais, lentynėlėmis, pjaustymo lentelėmis, žvakidėmis. Savo prekes-atvirukus, dekupažo darbus, keptus skruzdėlynus-gyrė vyresnių klasių mergaitės (mokytoja Meilutė Rašimienė). Čia pat buvo parduodami inkilėliai, dailiai surištos šluotos, įvairūs kepti skanėstai. Kazytės užeigoje ekologiškais produktais-obuolių sūriais ir sultimis- prekiavo mokytoja Ona Bukinienė. Miestelio gyventoja Teresė pirkėjus stebino megztais ir nertais gaminiais. Mugėje dalyvavo Semeliškių darželio auklėtiniai ir auklėtojos. Turgų aplankė Semeliškių seniūnė Loreta Karalevičienė, kuriai dėkojame už paramą skirtą mugės organizavimui.
   Mugės metu galima buvo ne tik akis paganyti, pirkti, bet ir dalyvauti įvairiose rungtyse, jas organizavo, tautiniais drabužiais pasipuošę, jaunieji muziejininkai. Šventei įpusėjus bendruomenės „Strėva“ pirmininkas Antanas Bielskis pakvietė visus į kiemą pasisveikinti su Anykščių „Arklių muziejaus“ entuziastais, kurie šešiais žemaitukais pakinkytais vežimais keliavo į Vilniaus Kaziuko mugę. Semeliškių gimnazijos Kaziukas prašė pasveikinti Vilniaus Kaziuką ir perdavė lauktuvių „Skruzdėlyną“.
   Terbu terbu, gurgu gurgu baigėsi Kaziuko turgus...

Meilutė Rašimienė