KORUPCIJOS PREVENCIJA

Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Kultūra aukštyn kojom“

2011 metų liepos 28 – rugpjūčio 7 dienomis Mokymų centre „Daugirdiškės“ vyko tarptautinis jaunimo mainų projektas pavadinimu „Kultūra aukštyn kojom“, finansuotas iš Europos Bendrijos programos „Veiklus jaunimas“ lėšų.
   „Kultūra aukštyn kojom“ - tai pirmasis Semeliškių vidurinės mokyklos vykdomas tarptautinis projektas. Jame dalyvavo 28 jauni žmonės: 9 iš Čosnovo seniūnijos, bendradarbiaujant su Čosnovo Jaunimo Organizacija – MOC, įsikūrusia Lenkijoje, 9 jaunuoliai iš Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, kurie yra Latvijos piliečiai, tačiau turi tam tikrų bendrumų su Lietuva ir 10 dalyvių iš Semeliškių vidurinės mokyklos.
   Šių jaunimo mainų tikslas buvo dvejopas - susipažinti su kitų šalių kultūromis pasitelkiant naujas kultūrines saviraiškos formas ir jas išbandyti tikintis, kad dalyviai atras veiklą, kuri jiems bus įdomi ir prasminga. Juo siekė didinti jaunimo užimtumą, gerinti jo kokybę, bei skatinti asmeninį tobulėjimą.
   Projektas skatino lietuvių, latvių ir lenkų jaunimo bendradarbiavimą, gerus tarpusavio santykius, kaimyninių šalių kultūros pažinimą, gebėjimą dirbti grupėse, lavino projekto dalyvių saviraiškos būdus, kūrybinius gebėjimus, tobulino vadybos ir organizacinius įgūdžius. Projekto dalyviai turėjo galimybę padedami Veronikos Rulevičienės išmokti gaminti kibinus, kartu su Semeliškių vidurinės mokyklos mokytoja Neringa Kučinskaite dalyvauti įvairiuose sportiniuose užsiėmimuose, savo jėgomis organizuoti improvizacinės tarpkultūrinės karaokės, teminių šokių vakarus Semeliškių miestelyje, dalyvauti žygiuose, išvykose, „Nindzių naktyje“, „Spalvotoje naktyje“, atlikti įvairias kūrybines užduotis, susipažinti su dekupažo technika, nebyliuoju kinu, pabendrauti su vietiniais gyventojais, o svarbiausia - pasidalinti tarpkultūrine patirtimi organizuojant neformalius renginius ir atrasti savo mėgstamiausią veiklą. Įpusėjus jaunimo mainams dalyvius aplankė Semeliškių seniūnijos seniūnas – Vytas Barzdaitis su delegacija iš Čosnovo seniūnijos ir seniūnu Antonijumi Krenzlevičiumi.
   Atsakinga už projekto įgyvendinimą Semeliškių vidurinės mokyklos mokytoja Janė Rusakovienė džiaugiasi galėdama padėkoti už sėkmingą bendradarbiavimą grupės iš Lenkijos vadovėms Jadvygai Kopčevskai bei Alicijai Turovskai ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytojui – Rolandui Žalnieriui. (Nuotraukos čia)