KORUPCIJOS PREVENCIJA

Tarptautiniai jaunimo mainai „Rytojus prasideda šiandien“

Šių metų spalio 14 – 23 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Rytojus prasideda šiandien“, kuriuos finansavo programa „Veiklus jaunimas“. Juos jaunimas iš Semeliškių vidurinės mokyklos įgyvendino šalia įsikūrusiame Mokymų centre „Daugirdiškės“. Kartu su partneriais iš 4 Europos šalių: Rygos lietuvių vidurine mokykla (Latvija), jaunimo organizacija Cazzala (Ispanija), jaunimo organizacija Agil (Portugalija) bei Duru Sehir jaunimo klubu (Turkija), siekėme įtraukti mažiau galimybių turinčius jaunus žmones į aktyvų socialinį gyvenimą naudojant teatro, šokių metodikas ir užtikrinti tarpkultūrinį mokymąsi. Taip pat vienas iš išsikeltų uždavinių buvo padėti dalyviams labiau pasitikėti savo jėgomis, nebijoti išsakyti savo nuomonę ir nesistengti įtilpti į kažkieno sukurtus rėmus. Jaunimo mainų metu dalyviai bandė pasiekti savo užsibrėžtų tikslų dalyvaudami teatro, kūno perkusijos, beatbox‘o, afrikietiškų šokių ir breiko užsiėmimuose, tarpkultūriniuose vakaruose, ruošdami pasirodymus Semeliškių vidurinėje mokykloje bei Lentvario jaunimo centre, dalindamiesi vieni su kitais patirtimi, kurdami koliažus, diskutuodami apie socialinę padėtį savo šalyse, fotografuodami, filmuodami. Visų šių užsiėmimų dėka dalyviai ne tik turėjo galimybę labiau pažinti patys save, bet ir vieni kitus. (Nuotraukos čia)