MOKYKLA
VEIKLA
KONTAKTAI

Lietuvos jaunimo dienos 2017

Birželio 24-25 d. Vilniaus gatvėse nuvilnijo linksma, džiaugsminga, Viešpatį šlovinančio jaunimo minia, dalyvavusi LJD 2017. 16 Semeliškių gimnazijos mokinių bei mokytojos Nijolė Ustilienė ir Meilutė Rašimienė taip pat dalyvavo Lietuvos jaunimo dienose bei arkivyskupo T. Matulionio beatifikacijoje. Nors šeštadienio rytą oras nelepino, tačiau po pietų- visus subūrė ir šviečianti saulė, ir teminiai jaunimo užsiėmimai. Gimnazijos jaunimas dalyvavo gidės Jolantos Stupelytės pažintinėje ekskursijoje ,,Vilniaus dėlionė“, susipažino su stačiatikių, unitų, katalikų, protestantų, žydų kultūrų bei religijų istorijomis, čia gyvenančių, dirbančių, tikinčių žmonių kasdienybe. Taip pat dalyvavo teminiame ALFA kursų užsiėmime ,,Atrask gyvenimo prasmę“.
   Šeštadienį, po teminių užsiėmimų ir vakarienės, ,,Siemens“ arenoje vyko gailestingumo ir šlovinimo vakaras, o pabaigos renginį vainikavo Martin Smith koncertas.
   Sekmadienio rytą, palikę nakvynės vietas, dalyviai skubėjo į fiestą prie Baltojo tilto.
   Fiestoje koncertavo grupės: „Kam“, „Chebra“, „Kūjeliai“, Mantas Jankavičius, LJD choras. Savo programą pristatė kurtieji. Vyko edukaciniai- praktiniai užsiėmimai, kuriuose buvo galima pasidaryti aitvarus, apyrankes, žvakes, žuvytes, nuspalvinti ar kitaip dekoruoti marškinėlius.Vyko susitikimai su įdomiais žmonėmis: žurnalistu, laidų vedėju Rimu Šapausku , dizainere Janina Zibireva, aktore Justina Šurajeva , LR Seimo nariu Mykolu Majausku, renginių organizatoriumi Remigijumi Žiogu. Jaunimas rungėsi krepšinio, tinklinio, virvės traukimo, kvadrato varžybose., linksminosi su cirko artistais, pūtė muilo burbulus, lankstė balionus, žaidė didelėmis šaškėmis.
   Po linksmybių, nuo Baltojo tilto visi drauge keliavo į Katedros aikštę, kur vyko didelė šventė – garbingojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimas palaimintuoju.
   T.Matulionio beatifikacijos apeigoms vadovavo popiežiaus Pranciškaus siųstas Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelas Amatas.
   Iškilmių didingumas, istorinio Lietuvos katalikų bažnyčios įvykio svarba liks atmintyje visam gyvenimui, o prasmingai praleistas laikas įkvėps naujiems pokyčiams ir ieškojimams.
   Dėkojame Semeliškių parapijos klebonui Gintautui Jančiauskui, gimnazijos direktorei Irenai Adomėnienei už galimybę dalyvauti Lietuvos jaunimo dienose.

Nijolė Ustilienė