Susitikimas su knygų iliustratoriumi Gintaru Jociumi Pastrėvio skyriuje

Gegužės 31-ąją dieną į Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus salę sugužėjo ir mažieji ugdytiniai su mokytoja Viktorija Juknevičiene, padėjėja Jolita Apanavičiene, ir pradinukai su mokytoja Dale Rakauskiene, ir Semeliškių gimnazijos priešmokyklinukai su mokytoja Gerda Kasparavičiene. Mokytojos Viktorijos Juknevičienės iniciatyva Pastrėvio skyriuje svečiavosi vaikų knygų iliustratorius, dailininkas, šaržistas Gintaras Jocius. Jis vaikus supažindino su savo kurtomis knygų "Skruzdėliukas Nežiniukas", "Begemusė", "Kelionė į Tandadriką", "Grybų karas", iliustacijomis. Parodė, kaip buvo kuriami knygų personažai. Vaikai mokėsi piešti, stebėjo piešiniuose gimstančias staigmenas, vartė "stebuklingąją" knygą, kurioje piešiniai atsiranda patys. Dailininkas nupiešė portretą, o visi dalyviai spėliojo, kurį vaiką autorius pavaizdavo. Papasakojo, kodėl driežui uodega nutrūksta, pasakė, kad sraigė turi daugiausiai pasaulyje dantų ir tik vieną koją, ir daug daug kitų įdomių dalykų. Svečias papasakojo ir kaip tampama dailininku, kokios būna paveikslų rūšys. Mokytojos net stebėjosi kaip vaikai, meno užburti, taip ilgai sutelkė dėmesį ir dalyvavo veiklose. Pasigaminę skruzdėliuko karūnas, visi dalyvavo bendroje fotosesijoje. Gabija su mama Jolita Apanavičiene skruzdėliuko kūrėjui padovanojo pačių iškeptą skruzdėlyną. Vaikai išeidami dėkojo ir klausė, kada vėl dailininkas atvažiuos, nes būtų šaunu, kad būtų daug įdomių pamokų. Įspūdžių užteko ir vaikams, ir mokytojoms, ir padėjėjoms.

Viktorija Juknevičienė