GINKLAI, SUKŪRĘ IR GYNĘ LIETUVĄ

Rugsėjo 15 dieną gimnazijoje vyko Kultūros paso renginių organizatoriaus Artūro Andriūno edukacija „Ginklai, sukūrę ir gynę Lietuvą“. Edukacija skirta susipažinti su XI – XIII amžiaus baltiškais ginklais ir šarvais. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su lietuviams būdingų ginklų, šarvų ir aprangos kopijomis. Sužinojo apie lietuvių karybos ypatumus, ginklų naudojimą, jų paskirtį kovos lauke. Buvo naudojama vaizdo prezentacija ekrane bei ginklų, šarvų ir drabužių kopijos, atkurtos pagal archeologinius radinius. Renginį vedęs Arūnas Andriūnas yra Senovės Baltų Gyvensenos ir Amatų Klubo „Stebulė“ vadovas, be užsiiminėjimo senovės karyba, jis pats rekonstruoja senovinius šarvus (tiksliau – gamina tikslias jų kopijas pagal archeologinius radinius). Jis labai įdomiai papasakojo ir parodė kaip kokie ginklai buvo naudojami. Mokiniai galėjo paimti ir apžiūrėti ginklus, matuotis šarvus. Tai buvo puiki netradicinė istorijos pamoka 5-8 klasių mokiniams.

Mokytoja Aušrelė Kieliūtė