„Dėmesio, filmuojam!“

2022-03-29 dieną gimnazijoje vyko kultūros paso renginių organizatoriaus Antano Gluskino edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Dėmesio, filmuojam!“. Jose dalyvavo 9-10 klasių mokiniai.
   Kadangi gyvename vaizdo kultūros laikais, pasirinkta meno sritis - kinas - puikiai tinkanti priemonė kritiškai ir kartu savarankiškai vertinti aplinką, kasdienybę, aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Filmo kūrimas padeda gerinti bendravimo, bendradarbiavimo, meninius įgūdžius, ugdo karjeros kompetencijas. Dirbtuvėms vadovauja ilgametę edukacinių kino dirbtuvių patirtį turintis režisierius ir prodiuseris Antanas Gluskinas. Keturias valandas trukusio renginio metu dirbtuvių vadovas supažindino dalyvius su filmo kūrimo etapais, papasakojo, kaip kuriamas filmas, nuo ko reikia pradėti, trumpai pristatė pagrindinius filmo kūrybinės grupės narius ir kokius darbus jie atlieka filmo kūrimo procese. Po trumpos įvadinės paskaitos dalyviai pasiskirstė į 4 grupes ir padedami dirbtuvių vadovo patys kūrė savo filmų scenarijų, pasiskirstė pareigomis: kas bus režisierius, kas operatorius, kas vaidins, kas montuos nufilmuotą medžiagą. Filmus mokiniai kūrė naudodami savo turimą techniką – išmaniuosius mobiliuosius telefonus. Po filmavimo vyko montažo etapas, kur vadovo padedami arba patys dalyviai ieškojo arba kūrė reikalingus triukšmus ir muziką, atrinko ir montavo geriausius nufilmuotus epizodus. Sukurtus filmus demonstravo nedalyvavusiems bendraamžiams ir dirbtuvių dalyviams. Visos veiklos metu ir jos pabaigoje dirbtuvių vadovas dalinosi vertingais pastebėjimais, pamokymais, patarimais. Mokiniams veikla labai patiko ir buvo naudinga.

Mokytoja Aušrelė Kieliūtė