Netradicinė fizikos pamoka „Energijos naudojimas“

Balandžio 7 dieną Semeliškių gimnazijos 9- 12 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje fizikos pamokoje Energetikos ir technikos muziejuje „Energijos naudojimas“. Mokiniai pagilino žinias apie įvairius energijos gamybos būdus – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika. Labiausiai visus sudomino Virsmo salė – 1000 kv. m erdvė – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos šalyse, o salės pašonėje atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma. Virsmo salė įkvėpia domėtis mokslu, technologijomis, pristato tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Mokiniai su didžiuliu susidomėjimu išbandė visus eksponatus. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Įvykdę iššūkį sugeneravome energijos, kuri buvo verčiama energijos Kvantais, o energijos Kvantus keitėme į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą.

Fizikos mokytoja Snieguolė Klimovičienė