MOKYKLA
VEIKLA
KONTAKTAI

Dvikalbis dalyko mokymas

Rugpjūčio 25 – 26 dienomis Klaipėdoje Simono Dacho namuose vyko seminaras, kurį organizavo Vilniaus Goethe‘s institutas chemijos, biologijos ir vokiečių kalbos mokytojams apie integruotą dalyko ir užsienio kalbų (IDUKM) mokymą. Seminarą vedė Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja ekspertė, Goethe‘s instituto bendradarbiavimo programų koordinatorė Margarita Repečkienė ir chemijos vyresnioji mokytoja Renata Česiūnienė.
   Iš 25 mokyklų, dalyvauti seminare, buvo atrinktos devynios mokyklos. Džiaugiamės, kad mūsų Semeliškių vidurinės mokyklos komanda: vokiečių kalbos mokytojas metodininkas Povilas Liperskis, biologijos mokytoja metodininkė Asta Dzikevičienė ir chemijos vyresnioji mokytoja Meilutė Rašimienė pateko į laimingųjų tarpą. Seminare dalyvavo ir mūsų kolegės iš Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos, tai chemijos mokytoja metodininkė Birutė Morkūnienė ir vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Rita Grigonienė.
   Buvom maloniai nustebinti puikia atmosfera, šiltu priėmimu ir labai produktyviu darbu. Seminaro metu susipažinome su integruotu dalyko ir užsienio kalbos mokymo metodika, principais, skaitėme tekstus vokiečių kalba, atlikome vandens tyrimus (fosfatų, nitratų, amonio, nitritų jonų nustatymą, tirpalų pH), atliktus darbus pristatėme savo kolegoms. Pertraukų metu dalinomės gerąja patirtimi su mokytojais iš Šiaulių, Kauno, Trakų Vokės, Vilniaus ir Elektrėnų mokyklų.
   Integruotam dvikalbio dalyko mokymui labai svarbus dalyko ir kalbos mokytojų glaudus bendradarbiavimas. Geriausia, jei vokiečių kalbos užsiėmimą ir dalyko pamokas vestų tas pats mokytojas. Taip pat labai svarbus mokyklos vadovų požiūris ir palankių sąlygų sudarymas mokytojų kvalifikacijos kėlimui.
   Seminaras buvo ne tik dalykinis, bet ir pažintinis. Pasivaikščiojome po Klaipėdos miesto senamiestį. Nuostabią ir labai informatyvią ekskursiją pravedė vokiečių bendrijos ir Simono Dacho namų kultūros vadybininkė Rasa Miuller.
   Namo grįžome pasisėme gerų emocijų ir dalykinių žinių, atsivežėme dovanų. Kiekvienai mokyklų komandai Goethe‘s institutas padovanojo po geltoną lagaminėlį – mobiliąją laboratoriją su reagentais, priemonėmis, bandymų aprašais, testais vandens, oro ir dirvožemio tyrimams atlikti, metodinį žaidimą atliekų rūšiavimui, kortas Baltijos jūros gyvūnų atpažinimui. Šias priemones planuojame panaudoti dvikalbio mokymo modulio „Aplinka, kurioje gyvenu“ pamokose. Jau sudarėme modulio ilgalaikį planą 2014 – 2015 mokslo metams, taip pat planuojame atvirą chemijos, biologijos ir vokiečių kalbos pamoką Elektrėnų savivaldybės mokytojams.
   Lapkričio mėnesį dalyvausime antroje seminaro dalyje, kuris vyks Vilniuje Goethe‘s institute.

Semeliškių vidurinės mokyklos mokytoja Meilutė Rašimienė