MPrevencinis spektaklis „Dulkėti veidrodžiai“

Gegužės 4 d. gimnazijos 9–12 klasių mokiniai žiūrėjo dramaturgo ir atlikėjo Raimondo Kleizio pjesę „Dulkėti veidrodžiai“. Aktorių į mokyklą pakvietė geografijos mokytoja Aušrelė Kieliūtė.
   Monospektaklis, paremtas autobiografiniais faktais, iškėlė aktualias visuomenės problemas: nemeilę asocialioje šeimoje, mokykloje, tarp draugų, to poveikį jaunam žmogui, lėmusį pasirinkimus. Parodė, kad svaigalų vartojimas ir nusikalstamos veikos žlugdo gyvenimus, nuveda į įkalinimo įstaigas ar pasitraukiama iš gyvenimo. Gebėjimas atsispirti aplinkos neigiamam poveikiui reikalauja daug pastangų ir darbo. Aktorius aktyviai komunikavo su žiūrovais, įtraukė į spektaklio vaidybą, todėl mokiniai aiškiau suvokė, ką spektakliu norima pasakyti, palietė jautrias jiems temas.
   Po pjesės mokiniai diskutavo su aktoriumi, pateikė savo atsiliepimus:
  • Pasirodymas labai patiko, įgavau žinių. Turbūt buvo pats įdomiausias spektaklis iš visų matytų. Labai patiko žiūrovų įtraukimas į spektaklį.
  • Aktoriaus vaidinimas mane sužavėjo, taip pat jo atvirumas. Įtraukdamas žiūrovus sukūrė jaukią aplinką ir privertė mane išgyventi viską, kas vyko scenoje.
  • Man patiko ir pats spektaklis, ir diskusija.
  • Spektaklis parodo, kad gyvenimas mums bet ką gali iškrėsti, o tai žiauri tiesa.
  • Spektaklis verčia susimąstyti apie gyvenimo prasmę ir visokias pagundas.
  • Visos emocijos buvo labai ryškios, todėl spektaklis įtraukė. Jo tema labai įdomi.
  • Man labai patiko spektaklio idėja.
  • Spektaklis pamokė atkreipti dėmesį į kitą žmogų, ne vien puikuotis savimi.
  • Po spektaklio supratau, kad norėčiau studijuoti aktorystę.
  • Kiekvieną privertė susimąstyti apie iškeltas problemas.
  • Po spektaklio visi išėjome rimtais veidais. Manau, kad daug kas liko sukrėsti.
  • Norėčiau tokių spektaklių pamatyti daugiau.

Kristina Bačiulienė