SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
Trakų g. 73, Semeliškės, Elektrėnų sav.; į.k. 190664977; semeliskes@gmail.com; tel (8 528) 32 537

PRADŽIA
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
KORUPCIJOS PREVENCIJA
VEIKLOS SRITYS
GALERIJA
Neįgaliems

COMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „ ART VS. EVIL“ jau baigėsi

Išvyka į Molėtus
   Šių metų pavasarį Lenkijoje, Ilavos mieste, vyko baigiamasis COMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „ ART VS. EVIL“ partnerių delegacijų susitikimas. Projektą finansavo Europos komisija iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektinei veiklai nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. iki 2014 m. liepos 30 d. susibūrė penketas mokyklų iš Ispanijos (Cristina de Vega Martini projekto koordinatorė), Latvijos (Rolandas Žalnierius projekto koordinatorius) , Lenkijos (Ela Kozlowska projekto koordinatorė), Lietuvos ( Neringa Kučinskaitė projekto koordinatorė) ir Turkijos (Sami Erturk projekto koordinatorius). Lietuvai šiame projekte atstovavo Semeliškių vidurinė mokykla.
   2012 m. mokytojos Neringos Kučinskaitės iniciatyva mūsų mokykloje pradėtas vykdyti projektas „ ART VS. EVIL“. Projekto vykdymo laikotarpiu vyko penki tarptautiniai susitikimai mokyklose (pirmasis susitikimas – Latvijoje, Rygoje , antrasis – Lietuvoje , Semeliškių vidurinėje mokykloje, trečias – Turkijoje, Konya, ketvirtas – Ispanijoje, Huesca, penktas – Lenkijoje, Ilawa kuriuose dalyvavo visų šalių partnerių atstovai: mokytojai ir mokiniai.
   Per du projekto vykdymo metus nuveikta išties daug. Įvykus kiekvienam projekte numatytam susitikimui ar renginiui jo koordinatorė N.Kučinskaitė išsamiai pristatydavo šalių partnerių susitikimo metu nuveiktus darbus ir tolimesnius planus. Su mokyklos mokytojais koordinatorė svarstė ir diskutavo, kaip sėkmingiau įgyvendinti ir tęsti numatytas šio projekto veiklas ir sklaidos darbus.
   Projekte dalyvavę mokytojai, turėjo galimybę susipažinti su Latvijos, Lenkijos, Ispanijos ir Turkijos švietimo sistemų ypatumais, gerinti bendradarbiavimą su mokinių tėvais, kaimo bendruomene, gilinti anglų kalbos ir informacinių technologijų žinias. Taip pat pasiektas vienas iš projekto tikslų – pasidalinta veiksmingų metodų patirtimi, siekiant išvengti rizikingo elgesio tarp moksleivių, pirmenybę teikiant aktyviam laisvalaikiui ir didinant jaunimo susidomėjimą menais, filosofija.
   Projekto nauda mokyklos bendruomenei nepamatuojama. Lyginant su kitais projekto dalyviais, buvome mažiausią mokinių skaičių turinti ir kaimo vietovėje veikianti mokykla. Todėl šis tarptautinis projektas suteikė ypatingą galimybę mokiniams pažinti iki tol nelankytas Europos šalis, išmokti vertinti ir suprasti šalių išskirtinumą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius, susirasti draugų, įgyti geografinių, istorinių, etikos žinių, ugdyti kūrybiškumą, puoselėti pilietiškumą. Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvavę projekte, vertindami savo pasiekimus akcentavo, kad prireikė nemažai drąsos ir išradingumo, o ypač bendradarbiavimo gebėjimų, kad viskas vyktų sklandžiai, o rezultatai būtų optimalūs.
   Projekto partnerių vizitas mūsų mokykloje tik patvirtino, kad esame organizuoti ir gebame susitelkti bendram tikslui. Svečius pavyko nustebinti ir sužavėti savo pasirodymais, kalbų mokėjimo lygiu, svetingumu, gebėjimais vaidinti, dainuoti, kurti.
   Suteikta galimybė pažinti ir susibičiuliauti su svetimų šalių bendraamžiais praplėtė mokinių akiratį ir paskatino tęsti tolimesnį bendradarbiavimą. Tai buvo puiki galimybė mokiniams susipažinti su įvairių tautų panašumais ir skirtumais, kartu geriau suvokti ir savo tautinę tapatybę. Pasiektas dar vienas iš projekto tikslų – mokiniai patyrė ir suvokė, kad ne gyvenamoji vieta, socialinės ar financinės galimybės, o asmeniniai gebėjimai ir pastangos yra raktas į platųjį galimybių pasaulį. Tokia išgyventa patirtis lemia vėlesnį jų pačių tapimą aktyviais iniciatoriais.
   Semeliškių vidurinė mokykla įgijo tarptautinio projekto vykdymo patirties, kūrė bendradarbiavimo sąlygas Europos mokyklų ir vietos bendruomenėms. Įgyta patirtis bus naudinga kasdieninėje pedagoginėje veikloje, skatins tolimesnį tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą.

Mokytoja Jolita Lėlienė