„Susipažinkime: čia – Lietuva“

Gegužės 18 dieną Semeliškių gimnazijos mokiniai pabuvojo Kaune. Tai antras projekto „Susipažinkime: čia – Lietuva“ etapas. Projekto tikslas – supažindinti mokinius iš Ukrainos su Lietuva, jos istorija ir kultūra. Be to bendra veikla sustiprina ukrainiečių ir lietuvių draugystę, nes kartu važiavo vietiniai devintos klasės mokiniai. Jie ir papasakojo suprantama ukrainiečiams-mokiniams kalba apie istorinius ir kultūrinius Kauno paminklus. Laisvės alėja, Kauno soboras, kur uždegėme žvakes už Ukrainos ateitį, Muzikinis teatras, Romo Kalantos susideginimo vieta, IX fortas. Šios istorinės vietos vertė mokinius susimąstyti apie dabartį ir praeitį, apie žmogaus gyvybės kainą. Radom laiką ir vietą ir papramogauti: prie Soboro puikiai įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kur pasilinksminome. Ekskursiją organizavo istorijos mokytoja Ona Kozėllienė ir socialinė pedagogė-rusų kalbos mokytoja Teresa Seržantovič, projekto autorė.

Teresa Seržantovič