KORUPCIJOS PREVENCIJA

Išvyka į CERN parodą „Accelerating Science“

Balandžio 27 d. Semeliškių gimnazijos, 10-12 klasių mokiniai, bei fizikos mokytoja Snieguolė Klimovičienė ir geografijos Aušrelė Kieliūtė, vyko į CERN parodą „Accelerating Science“, kuri vyko Vilniaus universiteto Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre. Parodoje plakatais, interaktyviomis instaliacijomis, filmukais ir kompiuteriniais žaidimais pasakojama Visatos atsiradimo istorija, pristatomi didžiausiame pasaulyje dalelių greitintuve vykdomi eksperimentai, neįžiūrimų dalelių ypatumai. Parodą sudaro penkios erdvės: tunelis, kuris nukelia lankytoją į Didžiojo sprogimo momentą; Didžiojo sprogimo erdvė, kurioje supažindinama su Visatos istorija; dalelių zona, demonstruojanti materijos sandarą; paslapties zona, pasakojanti apie materiją ir Visatą; CERN tyrimų zona, atskleidžianti, kaip vykdomi tyrimai Didžiajame hadronų greitintuve. Taip pat, buvo pristatyta Lietuvos veikla nacionaliniuose CERN tyrimuose ir Lietuvos galimybės tapti oficialia CERN nare.
    Visiems buvo įdomu susiskaičiuoti savo dalelių skaičių ir sužinoti, jog didžiąją mūsų kūno dalį sudaro tuštuma. Buvo įdomu bendrauti su elementariosiomis dalelėmis jų socialiniame tinkle. Šioje parodoje supratome, jog fizika yra labai įdomus mokslas, kurio dėka galime išsiaiškinti Visatos atsiradimo ir vystymosi paslaptis.

Parengė 11 klasės mokinys Rytis Klimovič