Atpažink ir atrask Lietuvos saugomas teritorijas

Geografijos mokytoja Aušrelė Kieliūtė suorganizavo I-os gimnazinės klasės mokiniams edukacinę pažintinę kelionę „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ į Nacionalinį saugomų teritorijų centrą Vilniuje. Kelionės tikslas – susipažinti su Lietuvos saugomomis teritorijomis: nacionaliniais ir regioniniais parkais, rezervatais, draustiniais. Mokiniai apžiūrėjo daugybę eksponatų moderniai ir patraukliai įrengtame centre, susipažino su saugomų teritorijų ypatumais, įvairove. Pavartė Lietuvos Raudonąją knygą, kurioje surašytos nykstančios augalų ir gyvūnų rūšys. Turėjo progos išsirinkti interaktyvų gamtos maršrutą ir pakeliauti. Po to kino salėje žiūrėjo dokumentinį filmą „Vaikystės prisiminimai“, kuriame atsispindėjo požiūris į gamtą vaiko ir suaugusiojo žmogaus akimis. Atsisveikinę su Nacionalinio saugomų teritorijų centro darbuotojais išvykome į Medininkus. Susipažinome su Medininkų pilies istorija, Šv. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia. Pagerbėme septynis Lietuvos muitinės pareigūnus, kurie buvo nužudyti 1991-08-31 dieną Medininkuose. Toliau keliavome į Medininkų aukštumoje esantį Juozapinės geomorfologinį draustinį, kuriame yra aukščiausios Lietuvos vietos – Aukštojo kalva (293,84 m virš jūros lygio) ir Juozapinės kalva ( 292,90 m virį jūros lygio). Visiems buvo smagu pasidairyti iš apžvalgos bokšto, įrengto ant Aukštojo kalvos. Mokiniai grįžo patenkinti pamoka netradicinėje erdvėje, kurios metu pagilino geografines žinias apie savo tėvynę Lietuvą.

Vokiečių k. mokytojas metodininkas, I-os gimnazinės klasės vadovas Povilas Liperskis