„ARKLYSTU“

2024-05-02 dieną Semeliškių gimnazijoje lankėsi Kultūros paso renginių organizatorius, VšĮ „Švietimo nuotykiai“ įkūrėjas Tautvydas Meldaikis, kuris pravedė 4 valandas trukusį renginį 11-12 klasių mokiniams „Arklystu“. Geriausiai renginį apibudins jo aprašymas Kultūros paso sistemoje:
   „Į vieną "Arklystu" žodžio pusę telpa visas arklys, jo veržlumas, greitis, ištvermė, ištikima tarnystė ir tiesiog - tautosakiška dangaus dovana žmogui. Kita šio žodžio pusė laiko rykštę - nuolatinę dvejonę ir abejonę: “Aš nepakankamas. Kinkyk save. Kentėk.” Japonų senovės meno filosofijoje reikšmė slypi "už", o žmogaus, kaip kūrėjo, tikslas yra pašalinti tas eksterjero dalis, kurios atskleistų tai, kas slypi "už" arba viduje. Galbūt moksleiviai jaučiasi ariantys beprasmybės vagą, nes mato vienintelį kūrimo būdą - krauti sluoksnį po sluoksnio ir taip sukrauti ant savęs kalną? Kaip neprarasti kūrybiškumo ir drąsos pašalinti tas sluoksnių dalis, už kurių slypi savastis ir pati esmė - derlinga žemė, kurioje daiginasi autentiška asmenybė bei talentai? Mes džiaugiamės kurdami saugią erdvę, kurioj galim nusimesti balnus ir lėkti per prerijas su būriu to trokštančių jaunų žmonių. Vesti juos į slėnius ir leistis būti vedamiems. Dainuoti Simarono "Here I am" ir nevertinti nei vieno "This is me". Nes "jei būsi paruoštas tik teisingam keliui, nuolat vengsi klaidų ir net menkiausio nuokrypio, nesukursi nieko originalaus.
   Mokiniai stengėsi įsiklausyti į save, išgirsti save, išgirsti ir suprasti draugus, nuoširdžiai reaguoti į save ir draugus, į aplinkinį pasaulį. Renginys pavyko, nes veidai ir akys renginio pabaigoje spindėjo, liejosi dėkingumo žodžiai.

Mokytoja Aušrelė Kieliūtė