Integruota trijų dalykų pamoka

Po gimnazijoje vykusio I.Kačinauskienės seminaro "Kompetencijomis grįstas ugdymas pamokoje“ trijų dalykų mokytojams (J.Lėlienei, O.Kozėllienei ir D.Stasiūnui) kilo idėja organizuoti pamoką netradicinėje erdvėje. Pamoka ,,Pažinkime besislepiantį gamtos ir kultūros paveldo lobyną savo krašte ir parenkime kelionių lankstinuką anglų kalba“ vyko lapkričio 17 dieną, penktadienį, krintant pirmosioms šių metų snaigėms. 9 klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis žygiavo, o kartu ir mokėsi Dūkštos pažintiniame take. Nors tai vienas sudėtingiausių, daug fizinių jėgų reikalaujantis, tačiau pats įdomiausias Neries regioninio parko maršrutas. Miškingame ir vingiuotame slėnyje devintokai skaitė A.Baranausko poemos ,,Anykščių šilelis“ ištraukas ir dairėsi literatūros kūrinio iliustracijoms vertų foto kadrų. O unikalūs istorinės praeities liudytojai – Bradeliškių ir Buivydų piliakalniai bei piramidę primenantis Karmazinų alkakalnis, Šventasis Daubų ąžuolas, Ąžuolų kalno regykla, puikiai tiko istorijos pamokų temoms. Šie, senąsias lietuvių tradicijas, tikėjimą ir apeigas menantys tolimos praeities liudininkai, mokiniams žadino ne tik smalsumą, bet ir iškėlė ne vieną diskusijos vertą klausimą. Mokiniai, kopdami ir ieškodami Dūkštos slėnyje besislepiančio gamtos ir kultūros paveldo lobyno, taip pat rengėsi anglų kalba sukurti kelionių lankstinuką – kvietimą keliaujantiems užsienio svečiams. Šios netradicinės pamokos metu buvo ugdomos šios kompetencijos: kultūrinė, pažinimo, pilietiškumo, komunikavimo, socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos, kūrybiškumo ir skaitmeninė.