Integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje

Ne kartą jau įsitikinome, kokia puiki yra galimybė pamokas perkelti į netradicinę erdvę… Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, didžiausioje šių metų parodoje „Samuelio Bako menas Vilniuje: retrospektyva 1942–2023“ (minimas dailininko 90-metis, tiesiogiai ir simboliškai sutampantis su 700-uoju Vilniaus jubiliejumi) IV klasės gimnazistams rugsėjo 20 dieną vyko integruota lietuvių kalbos (mokytoja J.Lėlienė) ir dailės (mokytoja E.Matonienė) pamoka. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako dovaną mylimam Vilniui – naujus 53 kūrinius, kurie atspindi meninę dailininko raidą nuo vaikystėje pieštų eskizų Pinko kronikose iki brandžiame amžiuje alegorinio realizmo stiliumi kurtų darbų. Nepriklausoma Lietuva pripažino S. Bako meno svarbą, kuri liudija Vilniuje gyvenusių žydų bendruomenės, išnaikintos tragiškomis aplinkybėmis, atminimą. Samuelio Bako kūrinių kolekcijos pagrindą sudaro tapybos darbai, taip pat - litografijos, koliažai, piešiniai tušu, pieštuku ar kreidelėmis. Vaikystėje Holokaustą išgyvenęs menininkas kūriniuose naudoja daugeliui artimą simbolių kalbą, galinčia tapti ir esmine terapine priemone.
   Mokiniai taip pat turėjo galimybę sudalyvauti edukacijoje-eksperimente „Kaip sklinda gandai“. Kuri patvirtino, kad galime tik žavėtis mūsų mokinių kūrybiškumu, gebėjimu viešai kalbėti, analizuoti, valdyti ir interpretuoti turimą informaciją. Dar kartą įsitikinome, kad menas puiki priemonė pažinti istoriją, kurstyti smalsumą pasauliui…
   Su S. Bako kūryba galima susipažinti čia:

Jolita Lėlienė